Kullanım Koşulları

KULLANIM KOŞULLARI

1.TARAFLAR VE ŞARTLAR

İşbu “Sözleşme” EVDEN KARGO A.Ş. nin bir hizmeti olan (“EvdenKargo.com” olarak anılacaktır) web sitesi www.evdenkargo.com ve Apple iTunes App Store üzerinden ulaşılabilmek üzere “EvdenKargo.com” uygulaması gibi, şu anda sunulan ve gelecekte sunulacak olan içerik, ürün ve hizmetleri (HİZMETLER olarak devam edilecektir) kapsamaktadır. Sözleşmede geçen, kullanıcı, siz ve müşteri gibi terimler (“Kullanıcı”) olarak anılacak ve temsil edecektir.
Tarafımızdan sunulan hizmetlere ulaşarak ve kullanarak, üye olsanız da olmasanız da Kullanım Koşullarını kabul ettiğinizi taahhüt etmiş olursunuz. Eğer bu sözleşmeyi kabul etmiyorsanız lütfen hizmetlerimizi kullanmayınız.
İş bu sözleşmeye ilave edilecek şartlar belirli bir etkinlik ya da promosyon gibi hizmetlere uygulanabilir. Bu gibi ilave şartların olması durumunda müşteri bilgilendirilir. İlave edilen koşullar uygulanabilir hizmetlerin amaçlarına yönelik olan anlaşmaya ilave edilir ve söz konusu anlaşmaya tâbi tutulur. İlave koşullar uygulanabilir hizmetleri kapsayan bir anlaşmazlık durumunda bu anlaşmanın gereğine göre geçerlilik gösterir.

2.HİZMETLER

EvdenKargo.com, müşterilerin mobil uygulama ve site aracılığıyla kargolanacak paketlerini taşıtabilecekleri ve bu hizmeti satın alabilecekleri alabilecekleri, bu hizmetlerin zamanlarını programlayabilecekleri, talep üzerine çalışan bir hizmet uygulamasıdır. Uygulamayı kullanılarak rezervasyon yapıldıktan sonra üçüncü şahıs ( EvdenKargo.com şirketi ile çalışan bağımsız girişimci ) paketleri teslim alır ve teslim eder. Alınan taşıma hizmetlerinde işlem garantisi 15 gündür.

MALZEME KULLANIMINDA MÜLKİYET VE SINIRLANDIRMALAR

Metni, içeriği, fotoğrafları, videoları, ses kayıtlarını, grafikleri ve herhangi bir yazılımı (yazılıma dahil olan veya yazılım dahilinde üretilen herhangi bir dosya veya fotoğraf, ya da yazılımla ilgili olan herhangi bir veri) içeren hizmetler, EvdenKargo.com şirketine aittir ve EvdenKargo.com şirketi tarafından yönetilir. Hizmetler ve malzemeler telif hakkı, marka, takdim şekli, alan adı, patent, ticari sır ve T.C. kanunlarıyla korunmaktadır.
Hizmetlerimizden yararlanarak ve giriş yaparak bu anlaşmaya dahil olan herhangi bir tebliğ ve sınırlamanın yanısıra tüm uygulanabilir mülkiyet kanunlarını kabul etmiş ve anlaşmaya uymuş sayılırsınız.
Kişisel bilgisayarlara ticari amaç gütmeden kullanılması amacıyla indirilmesi veya kopyalanması dışında, hizmetlerden ve uygulamalardan hiçbir madde veya malzeme kopyalanamaz, tekrar yayınlanamaz, yüklenemez, herhangi bir şekilde nakledilemez veya dağıtılamaz. Herhangi bir amaç için materyallerin değiştirilmesi veya materyallerin yetki dışı kullanımı EvdenKargo.com şirketinin marka haklarının ihlaline girer.

LİSANS
Anlaşmaya uymanıza bağlı olarak, EvdenKargo.com size kişisel cihazınızdan uygulamalara ve hizmetlere ulaşabilmeniz ve hizmetlerimiz doğrultusundaki herhangi bir içeriğe veya bilgiye ticari olmayan kişisel amaçlarınız için ulaşabilmeniz açısından yalnızca hizmetlerimizin kullanımıyla bağlantılı, sınırlı, özel olmayan, iptal edilebilir ve devrolunamayan bir lisans sunar. Burada açıkça ifade edilmeyen herhangi bir hak EvdenKargo.com ve ruhsatçıları tarafından korunur.

HİZMETLERİN KULLANIMI
MÜŞTERİ TALEPLERİ VE KULLANICI HESAPLARI

Hizmetlerimizin çoğuna erişebilmek ve kullanabilmek için, hizmet hesabınızı/üyeliğinizi oluşturmalı ve aktif hesabınızı devam ettirmelisiniz. Hesap edinebilmek için en az 13 yaşında olmalısınız. Hesap kaydı yaparken EvdenKargo.com sizden adınız, soyadınız, adresiniz ve telefon numaranız ve kredi kartı bilgileriniz gibi belirli kişisel bilgilerinizi vermenizi ister. Hesabınızda doğru, eksiksiz ve güncel olarak bilgilerinizi sürdürmeyi kabul etmiş olursunuz. Yapmamanız durumunda hizmetlerimizden yararlanamaz ve sisteme giriş yapamazsınız. Hesabınız dahilinde olan her şeyden siz sorumlusunuzdur ve kullanıcı adı ile şifrenizin gizliliğini üstlenmiş olursunuz. EvdenKargo.com aksini onaylamadıkça yalnızca bir hesaba sahip olabilirsiniz.
Hizmetlerimiz 13 yaş altı bireyler için uygun değildir. Üçüncü şahıslara hesabınız üzerinde bir yetki vermemeli ve 13 yaş altına sizin eşliğinizde olmadıkları sürece hesabınızı kullanmaları için izin vermemelisiniz. Başka bir şahısa hesabınızı devredemez veya havale edemezsiniz. Hizmetlerimizi kullanırken tüm uygulanabilir yasalara tabii olmayı kabul etmiş olursunuz ve hizmetlerimizi sadece yasal yollarla kullanabilirsiniz. Belirli durumlarda EvdenKargo.com veya üçüncü bir şahıs (anlaşmacı) sizden hizmetimizi kullanırken kimlik doğrulama isteğinde bulunabilir ve kimliğinizin veya şahsınızın doğrulanamadığı durumlarda erişiminizin kısıtlanmasını kabul etmiş olursunuz.

KISA MESAJLAR

Üyelik hesabınızı açarak, size şirketimiz tarafından bilgi içerikli mesaj atımını onaylamış olursunuz . Herhangi bir zamanda şirketimizin e-posta adresine ([email protected]) ulaşarak bilgi içerikli mesaj almak istemediğinizi belirtebilirsiniz ve böylece bu isteğinizin hizmet kullanım deneyiminizde etkisi olacağını kabul etmiş olursunuz.

ÖDEME İŞLEMLERİ

EvdenKargo.com ödeme altyapı sağlayıcısı olarak "Iyzico Ödeme Hizmetleri A.Ş"nin hizmetlerinden yararlanmaktadır. BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu) tarafından lisanslı ve bir güvenlik standardı olan PCI DSS Level 1 sertifikasına sahip Iyzico hakkında detaylı bilgiye www.iyzico.com adresinden ulaşabilirsiniz.

PROMOSYON KODLARI VE ÖZEL TEKLİFLER

EvdenKargo.com, yalnızca kendi takdiriyle hesap kredisi / promosyon kodu / hediye çeki veya diğer fırsatlara dönüştürülebilecek promosyon kodları oluşturabilir.
Promosyon kodlarının; istenilen hedef kitle ve amaç için yasal bir yolla; çoğaltılmadan, devredilmeden, satılmadan veya herkese açık olmadan; Evdenkargo.com tarafından yazılı bir şekilde peşinen onaylanmadıkça, EvdenKargo.com sorumluluğunda olmadan herhangi bir anda herhangi bir sebeple etkisiz kılınabileceğini, nakit para olarak geçerli olmadığını, kullanma tarihi geçtikten sonra etkisiz olduğunu bildiğinizi ve onayladığınızı kabul etmiş olursunuz. EvdenKargo.com, promosyon kodlarının kullanımında yasal olmayan veya uygunsuz bir yol olduğuna veya bu şartların ihlali durumunun olduğuna karar verdiği takdirde promosyon kodlarının fırsatlarını ya da kredilerini eksiltme veya vermeme hakkına sahiptir.

EN DÜŞÜK SİPARİŞ ÜCRETİ

En düşük sipariş ücreti EvdenKargo.com uygulamasında belirtilir ve zaman zaman değişebilir.

ŞEBEKE ERİŞİMİ VE AYGITLAR

Hizmetlerin kullanımı için gerekli olan ağ verisini elde etmekten siz sorumlusunuzdur. Mobil ağınızın veri ve mesajlaşma oranları ve ücretleri kablosuz ağa bağlanmamış bir aygıttan hizmet kullanımınız durumunda geçerli olabilir. Hizmetlerin ve uygulamaların kullanımı için gerekli olan uyumlu donanım, aygıt veya güncellemelerin elde edilmesi sizin sorumluluğunuzdadır. EvdenKargo.com, hizmetlerin veya uygulamaların herhangi ya da belirli bir cihazda veya donanımda işlev göreceğini garanti etmez.

ZARAR GÖREN VEYA KAYBOLAN EŞYALAR

Güveninize müteşekkir olduğumuzdan giysilerinize en iyi özeni göstermek bizim önceliğimizdir.

ZARAR GÖREN EŞYALAR

Eşyalarınıza gelebilecek herhangi bir zarardan kaçınmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışsak da eşyalarınıza bir herhangi bir garanti veremeyiz. İlaveten, küçük hasarlardan veya çatlaklardan dolayı bozulan eşyaların sorumluluğunu alamıyoruz.

Zarar gören eşyalar Evdenkargo.com şirketinin e-posta adresi ([email protected]) yoluyla bildirilmeli ve Evdenkargo.com tarafından siparişin size teslim edilmesinden 15 gün içinde denetlenmelidir.

KAYBOLAN EŞYALAR

Kaybolan eşyalar teslimattan itibaren 7 gün içinde e-posta adresine ([email protected]) rapor edilmelidir. Tüm kayıplar duruma özel olarak incelenir. Eşyalar sipariş verlen tarihten 20 iş günü içerisinde bulunamadığında kayıp sayılır.

Müşteri, çağrı merkezimize ya da vale personeline, siparişinizin başka birine teslimini ya da kapısına bırakılmasını belirttiğinde (ses kaydınız alınmaktadır) sorumluluk tamamen müşterinindir.

ENVANTER

Evdenkargo.com, eşyalarınızın görüntü veya fotoğraflar içerebilecek kayıtlarını tutma ve sergileme hakkına sahiptir ve bilgileriniz ile bu kayıtları envanterle ilgili amaçlarla, kalite kontrolü için, kayıp vakalarını önlemek için veya veri toplama amacıyla ilişkilendirebilir.

KULLANICI İÇERİĞİ VE ETKİLEŞİMLİ ÇÖZÜMLER

Wvdenkargo.com, kullanıcı deneyimini arttırmak için, kullanıcı puanlamaları, geri bildirimler, yorumlar ve kayıtlı notlar gibi etkileşimli çözümler sunabilmektedir.
Kısaca Kullanıcı İçeriği olarak belirtilen terim, sizin ürettiğiniz ve paylaştığınız herhangi bir bilgi, yorum, oylama, geri bildirim ya da diğer materyaller, gönderilen e-posta’ları kapsamaktadır. Ayrıca, Kullanıcı içeriklerini paylaşarak transfer edilebilir telif hakları, standart ve özel telif hakları, Dünya Geneli telif haklarını ve bu haklar dolayısıyla oluşan, her türlü yayın ve medya alanında, hizmetin doğru verilmesi için iş birliği yapılan kişi ve kurumlarla, kullanım, kopyalama, baskı, gösterim, yayın, değişiklik, silme ve kamuya sunma, çeviri ve benzeri işler üretme haklarını Evdenkargo.com’e vermiş sayılırsınız. Bu kullanıcı içeriğini Evdenkargo.com’e göndererek herhangi bir maddi ya da manevi karşılık, uyarı, bildiri beklemediğinizi taahhüt etmiş sayılırsınız.

YASADIŞI VE İZİN VERİLMEYEN KULLANIMLAR

Evdenkargo.com hizmetlerini kullanarak, bu hizmetleri herhangi bir yasadışı bir amaç veya bu sözleşmede izin verilmeyen herhangi bir durum için kullanmadığınızı kabul ve taahhüt etmiş sayılırsınız. Ek olarak, hizmetleri kullanım şeklinizin ve amacınızın hiçbir şekilde Evdenkargo.com hizmetlerini ve Evdenkargo.com’e bağlı herhangi bir hizmeti kötü etkileyecek, zarar verecek şekilde kullanmayacağınızı kabul ve taahhüt etmiş sayılırsınız.
Evdenkargo.com tüm hizmetlerini sürekli kontrol etme ve denetleme hakkını saklı tutar.

SÖZLEŞME İHLALLERİ

Evdenkargo.com dilediği zaman belirlediği kişilere, kurumlara ve internet adreslerine erişimi engelleme hakkını saklı tutmaktadır.

Gizlilik Sözleşmesi


Bu döküman Evdenkargo.com'un, uygulamayı kullanan müşterilerin kişisel bilgileri ile ilgili politikasını açıklar.
1. Evdenkargo.com hangi bilgileri talep eder?
Evdenkargo.com aşağıdaki bilgileri toplar:
* Tanımlama bilgileri (ad, soyad, cep telefonu numarası, e-posta adresi).
* Kullandığınız mobil aygıtın işletim sistemi versiyonu bilgisi.
* Kullandığınız mobil aygıttan edinilen konum bilgileri.
* Sipariş sonunda kuryeye verilen oylama bilgisi ve yorumlar.
* Uygulama içindeki "Öneri ve Şikayet" bölümünde iletilen yorumlar.
1.1 Evdenkargo.com bu bilgileri hangi amaçla kullanır?
* Kimliğinizi doğrulamak (vermiş olduğunuz cep telefonu numarasına doğrulama kodu gönderme vasıtasıyla).
* Müşteri desteği sağlamak ve sorun gidermek.
* Servis güncellemeleri ve hatalar hakkında sizi bilgilendirmek.
* Uygulama ile ilgili kampanyalar hakkında sizi bilgilendirmek.
* Valenin sipariş isteğini ve adresini teyit etmek istemesi durumunda sizi arayabilmesi için. (Bu konuyu istismar eden kuryeler sistemimizden çıkarılmaktadır.)
1.2 Kişisel bilgilerin paylaşımı
* Evdenkargo.com, ilgili yasalar gereği yükümlü olmadıkça veya yetkili makamların emriyle istenmedikçe kişisel verileri ve/veya trafik verilerini ya da iletişim içeriğini sizin açık izniniz olmadan satmaz, kiralamaz, pazarlamaz veya başka şekilde aktarmaz.
* Evdenkargo.com, yasal gereklilikleri karşılamak, yasal haklarımız doğrultusunda hareket etmek veya yasal hak taleplerine karşı kendini savunmak, Evdenkargo.comEvdenkargo.com menfaatlerini korumak, dolandırıcılığa karşı mücadele etmek ve ilkelerimizi uygulamak ya da herhangi bir kişinin haklarını, malını veya güvenliğini korumak için kişisel bilgileri ilgili yasal makamlara gelen yasal istek doğrultusunda açıklayabilir.
2. Verilerinizi nasıl saklıyoruz?
Verileriniz güvenli sunucularımızda saklanmaktadır. Uygulamaya sizin belirlemiş olduğunuz şifre ile erişebilirsiniz ve şifreler sistemimizde geri çevrilemeyecek şekilde kodlanmış olarak tutulur. Şifrenizi güvende tutmak ve paylaşmamanız sizin sorumluluğunuzdadır. Ancak bilgilerin aktarılmasının halka açık internet üzerinden yapılmasının %100 güvenli olduğunun garantisi verilemez. Verilerinizi korumak için şifrelenmiş bağlantı kullanmaktayız, fakat veri aktarım sırasında internet bağlantınıza yapılan saldırıların riski sizin üzerinizdedir. Bilgileriniz sunucularımıza ulaştıktan sonra korunması ile ilgili her türlü güvenlik önlemi tarafımızca alınır.
3. Bilgilerinize ulaşmanız ve güncellemeler
Sistemimizde tutulan bilgilerinizin kopyasını başvurmanız durumunda gerekli güvenlik kontrolu yapıldıktan sonra sizinle paylaşabiliriz. Bazı bilgilerinizi uygulama üzerinde güncelleyebilir, müşteri hizmetlerimizi arayarak da güncelleme talebinde bulunabilirsiniz.
4. Cookie(çerez)’ler ve cihazlarda tutulan bilgiler
Servisimizi daha hızlı ve etkin bir şekilde kullanabilmeniz için oturum cookie (çerez)’lerini cihazınızda saklamaktayız. Dilerseniz bu bilgilerin tutulmasını cihaz ayarlarınızda yapacağınız değişiklikle engelleyebilirsiniz. Ancak bunu yapmanız durumunda Evdenkargo.com servisinin tüm fonksiyonlarından yararlanamayabilirsizniz. Gizlilik Politikası üzerinde zaman zaman değişiklik yapmak hakkımızı saklı tutarız. Herhangi bir değişiklik yapmamız durumunda bununla ilgili bilgi tarafınıza verilecektir.
Bu Gizlilik Politikası dokümanı en son 2 Aralık 2017 tarihinde güncellenmiştir.